لوگو کارخانه ظفر بناب

کارخانه ظفر بناب

آشنایی با کارخانه فولاد ظفر بناب

مجموعه فولاد ظفر بناب در سال ۱۳۸۶ با هدف افزایش تولید میلگرد، رشد اقتصادی و اشتغالزایی در شهرک صنعتی بناب تاسیس و فعالیت خود را آغاز کرد. این شرکت با استفاده حداکثری از نیروی انسانی و تلاش شبانه‌روزی پرسنل خود توانست ظرفیت تولید سالانه خود را به ۲۰۰ هزار تن در سال برساند. پس از ۴ سال فعالیت در بازار‌‌های ایران و تولید میلگرد و همچنین با توجه به اهداف بلند مدت مجموعه ظفر بناب، فاز دوم این مجموعه با نام  فولاد ظفر نوین گستر بناب در سال ۱۳۹۰ و با هدف افزایش تولید میلگرد‌های کارخانه ظفر بناب تاسیس شد. ظرفیت تولید فاز دوم این مجموعه ۳۰۰ هزار تن در سال برآورد شده است. فاز سوم مجموعه ظفر بناب نیز در راستای تکمیل محصولات فولادی و با هدف تولید انواع نبشی، ناودانی و تیرآهن در سال ۱۳۹۵ احداث و در سال ۱۳۹۶ به بهره‌برداری رسید. ظرفیت تولید فاز سوم این مجموه نیز حدود ۲۰۰ هزار تن در سال می‌باشد. شرکت ظفر بناب در زمینه ایجاد شغل نیز بسیار موفق عمل کرده و توانسته است برای حدود ۶۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۳۰۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال زایی کند.

کارخانه ظفر بناب

محصولات کارخانه ظفر بناب

با توجه به فعالیت ۳ فاز مختلف در مجموعه ظفر بناب این شرکت داری تنوع و گستردگی بالایی در تولید محصولات می‌باشد. انواع میلگرد، نبشی، ناودانی و تیرآهن از جمله محصولات این کارخانه می‌باشند که در ادامه به بررسی آن‌ها پرداخته و توضیح مختصری درباره هرکدام خواهیم داد.

میلگرد ظفر بناب

با توجه به فعالیت دو خط تولید ظفر و نوین گستر در راستای تولید انواع میلگرد، میتوان میلگرد را به عنوان محصول اصلی این شرکت نامید که با علامت اختصاری ZN.CT در بازار شناخته شده و متمایز با سایر محصولات می‌باشد. میلگرد‌های ظفر بناب در دو گرید مختلف A2 و A3، به طول ۱۲ متر و در اندازه‌های ۸ الی ۳۲ میلی‌متر تولید و در بازار عرضه می‌شوند. تمامی این محصولات طبق استاندارد ملی ایران، DIN اروپا و ASTM آمریکا تولید می‌شوند.

تیرآهن ظفر بناب

تیرآهن ‌های کارخانه ظفر بناب از نوع بال‌ پهن موازی نیمه سبک می‌باشند که در اندازه‌های ۱۲ تا ۲۷ میلی‌متر و طبق استاندارد ۱۶۳۴۸-۱-۷ و ۱۷۹۱-۱-۲ تولید می‌ گردند. 

نبشی ظفر بناب

نبشی‌های تولید شده در کارخانه ظفر بناب از نوع نبشی بال مساوی بوده که در اندازه‌های ۴۰*۴۰*۴، ۵۰*۵۰*۵، ۶۰*۶۰*۶، ۷۰*۷۰*۷، ۹۰*۹۰*۹، ۱۰۰*۱۰۰*۱۰ موجود می‌باشند. این محصولات بر اساس استاندارد ملی ایران، ۱۰۲۸ DIN آلمان و ۱۰۰۵۶ EN اتحادیه اروپا تهیه می‌شوند.

ناودانی ظفر بناب

ناودانی‌های کارخانه ظفر بناب در دو نوع سبک و سنگین و در اندازه‌های ۸۰ تا ۱۶۰ میلی‌متر تولید می‌شوند. ناودانی ‌های سبک وزنی پایین تر از وزن استاندارد اشتال دارند و براساس استاندارد روسی تولید می‌شوند، ناودانی سنگین نیز براساس استاندارد اروپایی تولید شده و وزن آن‌ها مطابق با وزن استاندارد اشتال می‌باشد. 

 اهداف و چشم‌انداز‌های کارخانه ظفر بناب

دریافت گواهی‌نامه‌های بین المللی، اهمیت به مسائل محیط زیستی و اقدامات عملی در همین راستا مانند کاشت نهال و سیستم تصفیه آب، احداث ذوب‌آهن، تولید ورق‌های فولادی، فراهم کردن بستر حمل و نقل ریلی جاده‌ای، بالا بردن کیفیت و حجم تولید محصولات از جمله اهداف و چشم‌انداز‌های کارخانه ظفر بناب می‌باشد.