لوگو جهان پروفیل پارس

کارخانه جهان پروفیل پارس

معرفی شرکت جهان پروفیل پارس

شرکت جهان پروفیل پارس، در سال ۱۳۶۱ و در زمینی به مساحت حدودی ۱۰ هکتار تاسیس شد. از این شرکت به عنوان یکی از بزرگترین و معروف‌ترین تولید‌ کننده‌های محصولات صنعتی مانند پروفیل، لوله و قوطی یاد می‌شود.
شرکت جهان پروفیل پارس با توجه به اهداف و چشم‌اندار‌های تعیین شده خود و به واسطه فعالیت طولانی و تجربه بالا در زمینه تولید محصولات مصنوعی صنعتی و همچنین استفاده از تجهیزات پیشرفته، پرسنل فنی و باتجربه و تهیه مواد اولیه با‌کیفیت از کارخانجاتی مانند فولاد مبارکه اصفهان و سایر کارخانجات معروف تولید کننده مواد اولیه خارجی، توانسته است یکی از با‌کیفیت ترین محصولات موجود در بازار را تولید کند و پیشرفت بسیار مناسبی، چه از لحاظ کیفی و چه از لحاظ کمی داشته باشد. ظرفیت تولید سالانه این کارخانه در حال حاضر حدود ۴۷۶ هزار تن می‌باشد که با توجه به اهداف و چشم‌انداز‌های این شرکت و همچنین اقداماتی مانند گسترش خطوط لوله‌های ERW از ۸ الی ۵۶ اینچ با کیفیت استاندارد به منظور کاربرد‌های نفتی و گازی، پیشبینی می‌شود که در آینده به دو برابر ظرفیت فعلی خود برسد و افزایش داشته باشد.

کارخانه جهان پروفیل پارس

شرکت‌های زیرمجموعه گروه جهان پروفیل پارس

شرکت‌های کوشا نوین، شرکت برشکاری ایرانپاک، شرکت جهان صنعت فولاد، شرکت مجتمع فولاد اردکان، شرکت قائم پروفیل رازی و شرکت فورج پرند، از جمله شرکت‌هایی هستند که تحت نظر شرکت جهان پروفیل پارس قرار دارند و در زمینه تولید محصولات فلزی مانند میلگرد، مفتول، لوله، قوطی و پروفیل فعالیت می کنند.

محصولات کارخانه جهان پروفیل پارس

از پروفیل درب و پنجره، لوله‌های صنعتی و داربستی، قوطی‌های صنعتی و ساختمانی، مقاطع باز، لوله‌های مبلی و نبشی و ناودانی می‌توان به عنوان محصولات تولیدی کارخانه جهان پروفیل پارس نام برد. در ادامه به بررسی این محصولات پرداخته و توضیحات مختصری درباره آنها خواهیم داد. 

پروفیل درب و پنجره

پروفیل‌های درب و پنجره این کارخانه دارای کیفیت بالا و دقت ابعادی بالایی تولید‌ می‌شوند و از تنوع مناسبی برخوردار می‌بانشد.

لوله‌های صنعتی و داربستی

لوله‌های داربستی و صنعتی کارخانه جهان پروفیل پارس، در سایز‌های ۳ تا ۲۱۹ میلی‌متر و در ضخامت‌های ۳٫۶۵ تا ۷ میلی‌متر تولید می‌شوند و استاندارد رعایت شده در این محصولات DIN 2394 می‌باشد.

قوطی‌های صنعتی و ساختمانی

قوطی‌های صنعتی و ساختمانی این کارخانه در سایز‌های ۱۵ در ۱۵ تا ۱۸۰ در ۱۸۰ و ۱۰ در ۲۰ تا ۱۰۰ در ۱۸۰، در ضخامت‌های ۰٫۶ تا ۶٫۵ میلی‌متر و طبق استاندارد DIN 2395 تولید می‌شوند. این شرکت همچنین در ایران، از معدود تولید کننده‌های قوطی‌های ۶۰ در ۶۰ و ۸۰ در ۸۰ می‌باشد که در صنایع مربوط به ماشین آلات کشاورزی کاربرد دارد.

مقاطع باز

شرکت جهان پروفیل پارس انواع شکل های متداول و فرم‌های مقاطع باز مانند چهارچوب در، پروفیل نبشی و پروفیل زد (Z) را با بهترین کیفیت جهت عرضه در بازار‌های داخلی و خارجی تولید می کند. پروفیل Z این کارخانه از سایز ۱۸ تا ۲۰ و عرض ۲ تا ۳٫۵ میلی‌متر تولید می‌شود. چهارچوب در نیز در سایز‌های ۱۲ تا ۱۶ تولید می‌شوند. تمامی این محصولات طبق استاندارد DIN 59413 تولید می‌شوند.

لوله‌های مبلی

کارخانه جهان پروفیل پارس در حال حاضر، لوله‌های مبلی خود را در سه ضخامت و در بالاترین کیفیت تولید می‌کند.

نبشی و ناودانی

ناودانی‌های مجموعه جهان پروفیل پارس در ابعاد ۳۰۰ الی ۶۰۰ میلی‌متر، ضخامت ۲ الی ۱۰ میلی‌متر و به طول ۶ الی ۱۲ متری و نبشی‌های این کارخانه نیز در ابعاد ۲ الی ۱۰ میلی‌متر، ضخامت ۱۰ میلی‌متر و طول ۶ متر تولید می‌شوند.  

توانمندی و ویژگی‌های شرکت جهان پروفیل پارس

اهمیت دادن به کیفیت بالای مواد اولیه استفاده شده و تامین این مواد از کارخانجات معتبر مانند فولاد مبارکه اصفهان و تامین کنندگان خارجی، نزدیک بودن محصولات به استاندارد‌های جهانی، قیمت مناسب، تنوع محصولات، اهمیت به درخواست مشتریان و مشتری مداری از جمله مواردی است که شرکت جهان پروفیل پارس با رعایت کردن آن ها توانسته است علاوه بر بازار‌های داخلی، توان رقابت با سایر محصولات موجود در بازار‌های خارجی را نیز داشته باشد و محصولات خود را به کشور‌هایی مانند ترکیه، عراق، ترکمنستان، افغانستان، ارمنستان، پاکستان و تاجیکستان صادر کند.